CO BYLO

Duben
2019
Pálení čarodějnic

Děkujeme hasičům za skvělou organizaci, Městysu Davle za podporu a všem dětem i rodičům, kteří si přišli vyrobit z přírodnin krásné kouzelné hůlky, lapače kouzel, poletuchy a nebo plnili s Trepkou rozmanité úkoly. Nám se to moc líbilo, co vám? :-)

  Duben
2019
Ukliďme svět, ukliďme 
Česko v Davli - 1. část

Jménem Spolku Trepka a Městyse Davle děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu 
V 10 hod. v Davli před vlakovým nádražím jsme navlékli rukavice, vyfasovali pytle + instrukce a ve skupinkách se rozeběhli po okolí - někteří uklidili cestu ke školce, jiní okolí davelského nádraží a nejpočetnější skupina okolí altánku na Sázavě. Našli jsme plno zajímavých věcí ... co do přírody ani města nepatří. A těch špačků (nemyslíme tím ptačí druh) všude kolem nádraží! Všechno jsme nacpali do pytlů ...
Odměnou nám všem byla buřtovačka v davelském parku. 
A pak jsme ještě pozorovali ptáky a poslechli si o nich zajímavý výklad. A pověsili dvě ptačí budky - jednu u parku a jednu nad fotbalovým hřištěm, kde ptáci budou mít výhled na zápasy 

Březen 
2019

Davelský masopust IV.

Jako předešlé roky jsme se drželi tradice, masopustní průvod začal 9. 3. v 9:30 u Starého davelského mostu. Maškarády se pak za doprovodu veselé muziky vydaly na obchůzku městysem a u domluvených hospodářů popřály štěstí a zdraví, k tomu zahrály a zatančily. Za to je hospodář pohostil dobrým jídlem a pitím. Kdokoliv se mohl připojit do původu jak s maskami, tak jako přihlížející. Jaké to bylo přibližuje toto video :-) A zakončení v hasičárně byla jedna velká hostina - jitrnice, ovar, polévka. A také bezmasý guláš, bramboráky, čaj, káva, pivo, víno a co lidé přinesli. A spousty kořalky (pro starší 18ti let). Muzikanti hráli a tak se jedlo, pilo, tančilo, zpívalo a všem bylo veselo.

Listopad
2018
Adventní trhy v davelském
parku

Již čtvrtým rokem se před Vánoci v parku konaly tradiční vánoční trhy a i přes déšť se sešlo dost lidí a hlavně dobrá nálada, která všechny naladila na vánoční atmosféru. Mohli jsme společně mlsat, nakupovat nebo tvořit. A potkat se s přáteli. Trepka měla dva stánky, v prvním se vyráběly vánoční balící papíry a pytlíčky na dárky - ekologickým a netradičním způsobem, ve druhém jste si mohli pochutnat na palačinkách.

Září
2018
Svatováclavské slavnosti IV.

Čtvrtý ročník tradiční akce, kde nechyběly trhy s místními řemeslníky, umělci a místními prodejci nejen lokálních dobrot. Ke koupi byly šperky v různých variantách, dřevěné výrobky, keramika, biokosmetika, ručně vyráběná přáníčka, ručně šité přívěsky a tašky, medy, dobroty s příběhem, a další :-) Také děti si přišly na své díky tvořivým i sportovním dílničkám. A divadelní představení opět bylo, letos na téma Kterak se hlava Jana Křtitele do znaku Davle dostala. Navíc jsme již podruhé do programu zařadili kinostan, kde probíhaly komentovaná promítání o historii Davle a okolí. Tento minifilm vám přiblíží jedinečnou atmosféru.

 STARŠÍ AKCE