CO BYLO

19. září
2020
Svatováclavské slavnosti VI. V davelském parku se konal v sobotu od 10:00 do 16:00 hodin již šestý ročník tradiční akce. Opět jsme spolu s SDH Davle k obveselení zahráli historickou divadelní skeč a zase hned dvakrát. Tentokrát se skládala ze 3 miniher o tom, jak Davle ke svému názvu přišla, protože historických pramenů o teorii vzniku názvu Davle je více. A stejně jako předešlé roky jsme měli trhy s krásnými, zajímavými i praktickými výrobky, řemeslníky a místní prodejce nejen lokálních dobrot. A také tvořivé a sportovní dílničky pro děti (nejen), kinostan, chutné jídlo i pití, ... 
Pořádáno ve spolupráci s SDH Davle a Městysem Davle.
Pěkně sestříhaný záznam z divadelního představení "Jak vznikl název Davle" můžete shlédnout a pobavit se zde :-)
8. února
2020
Davelský Masopust V. Masopustní průvod začal v 10:00 jako již tradičně u Starého davelského mostu. Nejprve starosta Davle předal povolující listinu, za odměnu byl hladce oholen a pak se maškarády vydaly za doprovodu veselé muziky na obchůzku městysem. U domluvených hospodářů popřály štěstí a zdraví, k tomu zahrály a vyzvaly hospodáře k tanci. Za to je každý hospodář pohostil dobrým jídlem a pitím. Do průvodu se připojila spousta lidí s maskami i bez nich a všichni si užívali dobré zábavy, jídla i pití. 
Zakončení v hasičárně se protáhlo některým až do ranních hodin. Kdo měl ještě místo v břiše, čekala ho tu hostina (ovar, guláš, jitrnice, zelňačka, bramboráky, pivo a další pochutiny), všichni si užili po odpočinkové pauze muzikanty, tanec, zpěv a dobrá nálada pokračovala :-)
Velké díky všem za přiložení ruky k dílu, za účast a spoluvytváření úžasné atmosféry.
Fotky si můžete prohlédnout zde.
30. listopadu
2019

Davelské vánoční trhy
+ rozsvícení
vánočního stromku
V předvánoční čas se opět konaly trhy, již pátým rokem, v davelském parku. A my byli při tom. Mlsalo se, nakupovalo, potkávalo s přáteli, bavilo se. My jsme měli připravený vánoční kvíz pro děti i dospělé (velmi úspěšně plněný a odměňovaný) a stánek s palačinkami. Akce začala ve 13:00 hod. a byla zakončena v 17:00 hod. ROZSVÍCENÍM VÁNOČNÍHO STROMKU s doprovodným programem dětí ze ZŠ Davle.
Pořádal Městys Davle, SDH Davle, Spolek Trepka a Daveláček.
  21. září
2019
Svatováclavské slavnosti V.

V davelském parku se konal od 10:00 do 16:00 hodin již pátý ročník tradiční akce. Bylo nás hodně a moc jsme si to užili. Co jste mohli viděl nebo zažít?
- Historickou divadelní skeč (dopolední premiéru a odpolední derniéru)
- Trhy se zajímavými výrobky, řemeslníky a místními prodejci nejen lokálních dobrot
- Tvořivé, sportovní a eko dílničky pro děti (nejen)
- Kinostan
- Chutné jídlo i pití
Pořádali jsme ve spolupráci s SDH Davle a Městysem Davle.
Připomeňme si, jak jsme se všichni pobavili díky divadelní skeči "Kterak v Davli vznikli hasiči" zde.

Červen
2019
5. ročník davelského koupání
v řece

Děkujeme všem, kteří se s námi přišli vykoupat, nebo jen posedět u piknikových dobrot. Od 14:00 hod. jsme si v davelském parku naproti škole společně užívali horko, osvěžující vodu ve Vltavě, dobroty a přátelské klábosení :-)

 STARŠÍ AKCE